استفاده بیش از حد از موبایل و از پاشیدن خانوادهاستفاده بیش از حد از موبایل و از پاشیدن خانواده

 

 

در خانه ای که مادر یا پدر با فرزندانشان رابطه ای نداشته باشند زندگی آن ها هیچ فایده ای ندارد و به زودی از هم میپاشد.فرزندان نیازمند دردو دل و گفتگو با پدرو مادر هستند همچنان که پدر و مادر نیز نیازمند گفتگو با یکدیگرند ولی تکنولوژی های روز این نوع تعاملات را خیلی کم کرده و در هر خانه ای که وارد میشوی میبینی هر کسی برروی یک صندلی نشسته و سرش در تلفن همراه است.

 

 

جدایی پدر و پسر,جدایی پدر و دختر,جدایی اعضای خانواده از هم

 

 

موبایل یا همان تلفن همرا امروزه به عنوان یکی از مظاهر فناوری ارتباطی نوین در زندگی فردی و اجتماعی بشر جایگاهی قدرتمند دارد و جزو لاینفک مناسبات روزمره محسوب می‌شود به طوری که می‌توان ادعا کرد برای بسیاری از افراد زندگی بدون موبایل امکانپذیر نیست یا دست‌کم مطلوبیتی ندارد.

 

 

 

از هم پاشیدن خانواد,دلایل از هم پاشیدن خانواده,عوامل از هم پاشیدن خانواده

 

 

نفوذ کاربردهای تلفن همراه در شئون زندگی پدیده‌ای جهانی است و در جامعه ما با وجود فروکش کردن تب اولیه استفاده از آن، مقبولیتش به حدی رسیده که مضرات جدی و اساسی این فناوری مدرن را مخفی و نادیده نگه می‌دارد، مضراتی که در حوزه‌های متنوع اجتماعی، فرهنگی، رفتاری، روان‌شناسی، پزشکی، قانونی، جزایی و … به آسیب‌زایی می‌پردازد و با کمی دقت و موشکافی می‌توان به دامنه تاثیر نامطلوب آن پی برد. در حقیقت از یک دیدگاه آسیب‌شناسانه می‌توان تلفن همراه را یک منبع بزرگ برای تولید نارسایی‌ها و معضلاتی دانست که آشکارا یا پنهان در مناسبات زندگی کاربران نفوذ کرده است.

 

استفاده بیش از اندازه از موبایل,جدایی خانواده از هم

 

 

تحقیقات اخیر که در این حوزه صورت می‌گیرد و اخبار ناخوشایندی که گاه و بیگاه درباره مضرات پزشکی و رفتاری تلفن همراه از گوشه و کنار جهان به گوش می‌رسد، بازبینی و نگرش دوباره برای استفاده از این وسیله پرکاربرد و عادی شده را ضروری می‌سازد

 

 

 

مضرات استفاده زیاد از موبایل,ضررهای استفاده زیاد از موبایل

 

 

Shiyang یک طراح خلاق در دفتر پکن آژانس تبلیغاتی Ogilvy که یک سری تبلیغات در زمینه مضرات تلفن های هوشمند بر روی روابط انسانی ایجاد کرده است . در این تصاویر نشان داده می شود که چگونه یک تلفن هوشمند مثل یک دیوار مانع هر گونه مکالمه بین دو نفر از اعضای یک خانواده می شود

 

 

 

منبع : movafaghbashi.com

 

 

 

 

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

فروشگاه سایت

اخبار ایران و جهان