دارویی شگفت انگیز برای کاهش آلزایمردارویی شگفت انگیز برای کاهش آلزایمر

 

محققان یک لابراتوار داروسازی در امریکا از تولید دارویی خبر دادند که می تواند عوارض ناشی از بیماری الزایمر را کاهش دهد.

کاهش آلزایمر | Reduce Alzheimers

 

محققان یک لابراتوار داروسازی در امریکا از تولید دارویی خبر دادند که می تواند عوارض ناشی از بیماری الزایمر را کاهش دهد.
 

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، نتایج آزمایش کارشناسان شرکت الی لیلی امریکا نشان می دهد داروی جدید که در لابراتوارهای این شرکت تولید شده به منزله نخستین گام در مقابله دارویی با بیماری الزایمر به شمار می آید.
 

بر اساس نتایج آزمایشات این لابراتوار، که در کنفرانس انجمن بین المللی الزایمر ارائه شد، بیمارانی که در مراحل اولیه بیماری قرار دارند، با دریافت داروی موسوم به «solanezumab» بیشترین توانایی های شناختی خود را در مقایسه با گروه شاهد حفظ کرده اند.
 

بررسی تحلیل های به دست آمده از آزمایشات کلینیکی بر روی داروی «solanezumab» نشان می دهد بیمارانی که مراحل نخست الزایمر را می گذرانند، با گرفتن دارو با زوال عقلی و کاهش توانایی های حرکتی کمتری روبرو شده اند.
 

شیوه‌های درمانی رایج آلزایمر می‌کوشد به یاخته‌های مغزی کمک کند تا به شکل بهتری با هم ارتباط داشته باشند. اما این شیوه‌ها مانع از ادامه روند بیماری نمی‌شود و به این ترتیب، با گذشت زمان و آسیب بیشتر به مغز، کارآیی این شیوه‌ها نیز کاهش می‌یابد.
 

در مقابل، گفته می شود روش درمانی جدید به شکلی موثر عامل بیماری را هدف قرار داده و مانع از آن می‌شود تا بیماری با سرعت هر چه بیشتر، به مغز آسیب رسانده و عوارض بیماری وخیم‌تر شود.
 

در حال حاضر، میلیون‌ها نفر در جهان به بیماری آلزایمر مبتلا هستند.

 

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

فروشگاه سایت

اخبار ایران و جهان