ثروتمندترین استارت آپ های اروپا انتخاب شدندثروتمندترین استارت آپ های اروپا انتخاب شدند

 

رفته رفته شرکت‏های مختلف از جمله استارت‌آپ‏ های حاضر در بازارکسب‌وکار، خود را برای حضوری جدی‏تر در سال ۲۰۱۶ میلادی آماده می‏کنند.استارت‌آپ‏ هایی که امید زیادی برای ثبت رکوردهای مالی به‏مراتب بهتر والبته پیشرفت موثرتر دارند. با این وجود در میان همین استارت‌آپ‏ ها،نمونه‏ هایی وجود دارند که با عرضه تکنولوژی یا خدماتی متمایز از دیگران،موفق به جذب سرمایه کافی و نهایتا آماده‏سازی خود برای درخشش در سال آینده میلادی شده‏اند. در ادامه به نمونه‏ هایی از این استارت‌آپ ‏های فعال درحوزه تکنولوژی و کسب‌وکار اشاره خواهیم کرد.


۱-Docker؛ ابداع یک بازار کاملا جدید

 

 

 
 

Solomon Hykesبنیان‌گذار Docker
این شرکت که مقر اصلی آن در سان‏فرانسیسکو است توانسته در ۵ مرحله، ۱۸۰میلیون دلار سرمایه جذب کند. این شرکت که در سال ۲۰۱۴ ایده بکر خود راارائه داد در سال ۲۰۱۵ توانست درخششی به‏مراتب بیشتر داشته باشدو حالا خودرا برای رسیدن به اوج در سال ۲۰۱۶ آماده می‏کند.این شرکت در طرح منحصربه‏فرد خود، صنعت جدیدی به نام «Containers» را ابداع کرد. با استفاده از راه‏حل ارائه شده توسط داکر، برنامه‌نویسان می‏توانند کدهای خود را در داخل این Container‌ها یا همان ظروف مجازی قرار دهند تا امکان اجرای آنها در قالب تمامی سرویس‏های ابری و دستگاه‏های مختلف وجود داشته باشد. می‏توان گفت اکنون تمامی سرویس‏دهندگان اصلی خدمات ابری از داکر پشتیبانی می‏کنند و در سال گذشته نیز مجموعه گسترده‏ای از رقبای بزرگ (حتی شرکتی مانند گوگل) واستارت‌آپ‏های مختلف به این بازار اضافه شدند اما داکر همچنان پیشتاز این بازار است.
 

۲-Docusign؛ جایگزینی امضاهای کاغذی

 

 

 

Keith Krach مدیرعامل Docusigne
 
این شرکت نیز دفتر اصلی آن در سان‏فرانسیسکو قرارگرفته و توانسته در ۱۴مرحله، ۵۰۸٫۱ میلیون دلار سرمایه جمع‏آوری کند. تبدیل شدن نام این شرکت به‌عنوان یک فعل مستقل نیز خود حکایت از تاثیر شگرف آن بر بازار دارد. درحال حاضر از عنوان Docusign به عنوان یک فعل در محدوده مستندات دیجیتال استفاده می‏شود و به جای واژه آن ‏را امضا کنید از معادل «آن ‏را Docusing کنید» استفاده می‏شود. این شرکت، روشی ساده و امن را برای امضا کردن مستندات آنلاین پیش روی کاربران قرار می‏دهد تا تمامی افراد حاضر در دنیای کسب و کار دیجیتال بتوانند راهکاری سریع در حوزه‏های مختلف از فعالیت‏های مرتبط با خرید و فروش املاک تا بیمه خودرو یا سرویس‏های مسافرتی در اختیار داشته باشند. سرمایه‏گذاری چیزی در حدود ۴۰۰ میلیون دلار در طول دو سال
گذشته نیز خود حکایت از علاقه شدید سرمایه‏گذاران روی فعالیت‏های این شرکت دارد.


۳-Tenable؛ رکوردشکن حوزه امنیت

 

 

 
 

Ron Gula مدیرعامل Tenable
این شرکت که مقر آن در مریلند است در سه مرحله موفق به جذب سرمایه ۳۰۹٫۸۴میلیون دلاری شده است. Tenable با جذب ۲۵۰ میلیون دلار سرمایه در ماه نوامبر موفق به ثبت رکورد جذب سرمایه در حوزه شرکت‏های امنیتی شد تا مقدار سرمایه کلی این شرکت به ۳۰۰ میلیون دلار برسد.Tenable تکنولوژی با عنوان «رهگیری پیوسته خطر» را به کاربران ارائه می‏کند که در حال حاضر بیش از ۲۰ هزار مشتری، از جمله شرکت‏هایی مانند مایکروسافت، IBM، اپل و آدیداس از آن استفاده می‏کنند. بد نیست بدانید Ron Gula، مدیرعامل این شرکت پیش از این از جمله کارکنان متخصص NSA بوده است.


۴- Slack؛ سریع‏ترین رشد و پیشرفت در میان نرم‏افزارهای ویژه کسب‌و‌کار

 

 

 
 

Stewart Butterfield مدیرعامل Slack
 
این شرکت که مقر آن در سان‏فرانسیسکو قرار دارد توانسته در ۷ مرحله،سرمایه ۳۳۹٫۹ میلیون دلاری برای خود دست و پا کند.Slack توانسته با رسیدن به ارزش ۸/ ۲ میلیارد دلار در کمتر از دو سال، به توفان استارت‌آپ‏های سیلیکون ولی تبدیل شود. برنامه ارتباطی-کاری این شرکت، تنها ابزاری برای انتقال پیام‏ها در میان کارکنان نبوده و می‏تواند قابلیت‏های مختلفی از دریافت هشدارهای خودکار توییتری تا درخواست تاکسی یا حتی جست‌وجو برای رستوران‏های موجود در نزدیکی محل کار را برای شما سروسامان دهد.Slack در حال حاضر ۷/ ۱ میلیون کاربر فعال روزانه دارد که در مقایسه با ۱/ ۱ میلیون کاربر فعال روزانه در ابتدای سال جاری میلادی، یک پیشرفت خوب به‏شمار می‏آید.


۵-GitHub؛ وب‏سایتی حیاتی برای توسعه‏دهندگان نرم‏افزار

 

 

 

Chris Wanstrath مدیرعامل GitHub
 
این شرکت هم از جمله شرکت‏هایی است که مقر آن در سان‏فرانسیسکو قراردارد وتوانسته در دو مرحله، سرمایه ۳۵۰ میلیون دلاری جذب کند. در صورتی که شما در حیطه توسعه نرم‏افزاری فعالیت می‏کنید به احتمال زیاد از GitHub و قابلیت‏های آن استفاده می‏کنید. این وب‏سایت نه‏تنها به محبوب‏ترین مکان ممکن برای به‏اشتراک‏گذاشتن پروژه‏های نرم‏افزاری با دیگر توسعه‏کنندگان تبدیل شده بلکه به نوعی لینکداین برنامه‏نویسان را برای نمایش مهارت‏ها، علاقه‌مندی‏ها و البته دیده‏شدن توسط شرکت‏هایی که ممکن است آنها را استخدام کنند، شبیه‏سازی کرده است. GitHub با جذب ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه در سال ۲۰۱۲، رکوردهای تاثیرگذاری برجای گذاشته است. در سال ۲۰۱۵ این شرکت موفق به جذب سرمایه ۲۵۰ میلیون‏دلاری دیگری شد تا ارزش ۲ میلیارد دلاری برای این شرکت موفق، درنظر گرفته شود.در خصوص ساختار محیط کاری، GitHub به علت داشتن فرهنگ متفاوت حاکم بر دفاترش، زبانزد خاص و عام است. در این شرکت خبری از سلسله مراتب و عناوین مختلف شغلی نیست و برنامه‏نویسان می‏توانند روی موضوعات مورد علاقه و انتخابی خود کار کنند.


۶- Databricks؛ حامیان یکی از مهم‏ترین پروژه‏های دهه حاضر

 

 

 
 

Matei Zaharia بنیانگذار DataBricks
شرکتی دیگر که در سان‏فرانسیسکو مشغول به کار است و توانسته در دو مرحله چیزی حدود ۴۷ میلیون دلار سرمایه، جذب کند. در خصوص فعالیت‏های این شرکت همین بس که بدانید سخنگوی IBM پس از سرمایه‏گذاری۳۰۰ میلیون دلاری این شرکت در تابستان گذشته، از پروژه جوانی با عنوان Spark به عنوان بارزترین پروژه متن‏ باز دهه حاضر یاد کرده است. Spark در واقع روشی ایده‏‏آل و سریع به‏ منظور بررسی حجم وسیعی از داده‏ها به شمار می‏آید که می‏توان از آن در جهت ذخیره داده‏ها نیز استفاده کرد. با این تفاسیر باید بدانید که موسسDataBricks، ماتی زاهاریا، اکنون مسوول فنی این شرکت است و پشتیبانی رسمی از پروژه Spark را برعهده دارد.


۷-Insidesales؛ موتور پیش‏بینی برای فروشندگان

 

 

 
 

Dave Elkington مدیرعامل Insidsales
مقر اصلی این شرکت در Provo قراردارد و تاکنون توانسته در ۴ مرحله، سرمایه ۲۰۱٫۲میلیون دلاری برای خود دست و پا کند. Insidesales توانسته تا حد زیادی زندگی را به کام فروشندگان، شیرین کند. این شرکت می‏تواند بهترین زمان و بهترین شخص ممکن را با استفاده از فرآیند یادگیری ماشینی و ارزش داده‏ها، برای فروش انتخاب کند. این شرکت با ارائه نرم‏افزار شتاب‏دهنده به فروش، توانسته سر و صدای زیادی در بازار به‏راه اندازد، در طول دو سال گذشته ۲۰۰ میلیون دلار سرمایه جمع‏آوری کند و نهایتا ارزش خود را به ۵/ ۱ میلیارد دلار برساند.

 


۸-Stripe؛ شرکتی نامرئی در قدرت‏بخشیدن به پرداخت‏های آنلاین

 

 

 


برادران Collison بنیان‌گذاران Stripe

از دیگر شرکت‏هایی که در سان‏فرانسیسکو واقع شده و در طول ۷ دوره، سرمایه  ۲۸۰میلیون دلاری برای این شرکت، ثبت شده است. نرم‏افزار ارائه شده توسط  این شرکت، پذیرش پرداخت را تقریبا از هر طریق ممکن، از کارت‏های اعتباری،  بیت‏کوین و اپلی‏پی، امکان‏پذیر کرده است. این سرویس قابلیت ادغام با خدمات  یا برنامه‏های آنلاین را به‏گونه‏ای دارا است که لقب شرکت نامرئی در بازار  پرداخت‏های آنلاین برای آن درنظر گرفته شده است. از Y Combinator تا Peter Thiel و Andreessen Horowitzتقریبا تمامی بزرگان سرمایه‏گذاری سیلیکون ولی در فعالیت‏های اقتصادی این شرکت سهیم شده‏ اند.

 

 

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

فروشگاه سایت

اخبار ایران و جهان