آموزش ساخت شمعدانی یا جاشمعی با سیمانآموزش ساخت شمعدانی یا جاشمعی با سیمان

اموزش شمعدان,شمعدان,قاب شمع,جاشمعی,ساخت کاردستی سیمانی,کاردستی با سیمان,سیمان,ساخت کاردستی فانتزی با سیمان,کاردستی فانتزی,سایت کاردستی,کاردستی سازی

ساخت شمعدان با سیمان

شاید شما هم مثل من با شنیدن کلمه سیمان به یاد کارهای ساختمانی و مهندسی می افتید. ولی اینجا یک جاشمعی خیلی ظریف و زیبا را که از سیمان ساخته شده پیدا کردم که روش ساخت آن را برایتان می نویسم.

ساخت قاب شمع

وسایل لازم :
        پودر سیمان
        لیوان کاغذی برای درست کردن سیمان
        چوب بستنی برای هم زدن سیمان
        سکه
        وازلین
        نوار گیپور پلاستیکی
        ظرف یک بار مصرف برای قالب شمعدان
        ظرف یک بار مصرف کوچک برای قالب داخلی شمعدان

مراحل ساخت :
۱- وسایل کار را آماده کنید.

ساخت جاشمعی با سیمان

۲- گیپور پلاستیکی را به دور ظرف پلاستیکی بزرگ تر که قرار است جاشمعی شما به اندازه آن باشد٬ بپیچید و آن را اندازه کنید و ببرید. سپس نوار گیپور را داخل این ظرف یک با مصرف بگذارید. تا دور تا دور داخل آن را بگیرد.

ساخت کاردستی با سیمان

۳- سیمان را با آب داخل لیوان های کاغذی یک بار مصرف مخلوط کنید و با چوب بستنی کاملا هم بزنید تا یکدست شود.

ساخت قاب شمع یا جاشمعی

۴- سیمان را داخل ظرف یک بار مصرفی که گیپور را به دیواره های داخلی آن تکیه داده اید بریزید. سپس ظرف یک بار مصرف کوچک تر را داخل آن و در مرکزآن فرو کنید. برای اینکه ظرف داخلی ثابت بماند و بالا نیاید٬ چند سکه را داخل آن بریزید. ولی توجه داشته باشید که این ظرف تا نصفه در سیمان فرو رود و به کف آن نرسد. شاید بهتر باشد به نوار گیپور و ظروف یکبار مصرف کمی وازلین بمالید که موقع جدا شدن از سیمان راحت تر جدا شوند.

کاردستی سیمانی

۵- وقتی سیمان خشک شد٬ دو طرف یک بار مصرف را از آن جدا کنید. نوار گیپور روی سیمان نقش انداخته است. آن را نیز از دیواره جا شمعی جدا کنید.

منبع : بردوک

ساخت جاشعمی,ساخت شمعدان,ساخت شمعدان سیمانی,ساخت جاشمعی با سیمان,ساخت جای شمع,ساخت قاب شمع,ساخت قاب تزئینی شمع,آموزش شمع سازی,ساخت شمع,ساخت قاب شمع با سیمان,ساخت شمعدان

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

فروشگاه سایت

اخبار ایران و جهان