آموزش بافت ژاکت زنانه زیباآموزش بافت ژاکت زنانه زیبا

بافت ژاکت,بافت ژاکت زنانه,آموزش ژاکت بافی,آموزش بافتنی,بافت انواع لباس,بافت لباس زنانه,آموزش ژاکت قلاب بافی,ژاکت قلاب بافی,ژاکت قلاب بافی زنانه,بافت ژاکت با کاموا,بافتنی با کاموا,بافت لباس زنانه با کاموا,ساخت ژاکت زنانه,الگوی بافت ژاکت زنانه,آموزش بافتنی,آموزش قلاب بافی,بافتنی,قلاب بافی,ژاکت,الگوی ژاکت زنانه,سایت بافتنی,سایت قلاب بافی

آموزش بافت ژاکت زنانه

سایزها: XXXL-XXL-XL-L-M-S

وسایل مورد نیاز

    کاموا ۳۰۰-۳۰۰-۳۵۰-۳۵۰-۴۰۰-۴۵۰ گرم
    میل گرد شماره ۸

 کاموا باید به گونه ای باشد که ۱۲ دونه در ۱۷ رج با بافت ساده و میل شماره ۸ دارای ابعاد ۱۰*۱۰ سانتیمتر مربع باشد.

 توضیحات

    پترن مورد استفاده در بافت این ژاکت A.1 است که شکلها نمای روئی پترن را نشان میدهد.
    ·         بافت ابری در دو میل: تمام رجها به زیر بافته میشود

 نحوه بافت قسمت پشت

این قسمت در دو میل بافته میشود. ابتدا ۶۲-۶۸-۷۲-۷۸-۸۲-۸۸ دونه در میل گرد شماره ۸ سربیاندازید. دونه ابتدا و انتها را ابری ببافید و سایر دونه ها را مطابق پترن A.1 ببافید.

بافت را ادامه دهید تا اندازه ۳۳-۳۴-۳۵-۳۶-۳۷-۳۸ سانتیمتر شود. سپس برای آستینها در ابتدای هر رج به این شرح دونه جدید سربیاندازید: سه دونه دوبار، دو دونه چهار بار، یک دونه دو بار و سپس در ابتدای دو رج بعد ۱۷-۱۵-۱۴-۱۲-۱۱-۹ دونه سربیاندازید. (تعداد دانه ها ۱۱۲-۱۱۴-۱۱۶-۱۱۸-۱۲۰-۱۲۲) اندازه تا به حال تقریباً ۳۹-۴۰-۴۱-۴۲-۴۳-۴۴ سانتیمتر خواهد بود

با بافت پترن ادامه دهید تا اندازه ۵۶-۵۸-۶۰-۶۲-۶۴-۶۶ سانتیمتر شود. سپس برای سرشانه ها در ابتدای هر رج به شرح زیر کور کنید: یازده دونه هشت بار که ۲۴-۲۶-۲۸-۳۰-۳۲-۳۴ دونه در میل باقی میماند و اندازه تقریباً ۶۰-۶۲-۶۴-۶۶-۶۸-۷۰ سانتیمتر خواهد بود. در رج بعد دونه های باقیمانده را کور کنید.

نحوه بافت قسمت جلو تکه چپ

این قسمت در دو میل بافته میشود. ابتدا ۱۹-۲۱-۲۲-۲۴-۲۵-۲۷ دونه سربیاندازید. دونه ابتدا و انتها را ابری ببافید و سایر دونه ها را مطابق پترن A.1 ببافید. بافت را ادامه دهید تا اندازه ۳۳-۳۴-۳۵-۳۶-۳۷-۳۸ سانتیمتر شود. سپس برای آستین راست در انتهای هر رج از پشت کار به شرح زیر دونه سربیاندازید: سه دونه یکبار، دو دونه دو بار، یک دونه یکبار و سپس ۱۷-۱۵-۱۴-۱۲-۱۱-۹ دیگر سربیاندازید. (تعداد دونه ها در تمام سایزها ۴۴ عدد خواهد بود و اندازه تقریباً ۳۹-۴۰-۴۱-۴۲-۴۳-۴۴ سانتیمتر خواهد بود) بافت را مطابق قبل ادامه دهید تا اندازه ۵۶-۵۸-۶۰-۶۲-۶۴-۶۶ سانتیمتر شود. سپس برای سرشانه در ابتدای هر رج از روی کار به شرح زیر کور کنید: یازده دونه چهار بار و در رج بعد دونه های باقیمانده را کور کنید.

نحوه بافت قسمت جلو تکه راست

این قسمت همانند تکه چپ بافته میشود منتها قرینه

نحوه دوخت

ابتدا سرشانه ها را بدوزید بعد آستینها و در نهایت درز بغل ژاکت.

نحوه بافت نوار

از پائین ترین نقطه قسمت جلو سمت راست شروع کرده و دونه بردارید بعد از یقه پشت دونه بردارید و سپس از قسمت جلو سمت چپ. حدوداً باید ۱۶۵ تا ۲۰۵ دونه بردارید. یک رج از پشت کار به زیر ببافید، سپس تمام دونه ها را مطابق پترن A.1 ببافید و دو علامت در هر سرشانه بگذارید. بافت را با پترن ادامه دهید وقتی اندازه ۸ سانیتمتر شد بین دو علامت ۱۵ دونه در رج روی کار اضافه کنید. اضافه کردن را یکبار دیگر وقتی اندازه نوار ۱۶ سانتیمتر شد انجام دهید. بافت را ادامه دهید تا اندازه نوار ۲۰-۲۲-۲۴-۲۶-۲۸-۳۰ سانتیمتر شود و سپس کورکنید.


تصویر پشت ژاکت

الگوی بافت ژاکت زنانه

آموزش بافت ژاکت زنانه زیبا

بافت پشت ژاکت زنانه

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

فروشگاه سایت

اخبار ایران و جهان