چه چیزهایی سلامت و زیبایی پوست را به خطر میندازد؟چه چیزهایی سلامت و زیبایی پوست را به خطر میندازد؟

 
 
زیبایی پوست برای اکثر انسان ها خیلی مهم است و هر کسی سعی میکند پوستی زیبا داشته باشد ولی کمتر کسی میداند که چه چیزی برای پوست مضر است و چه چیزی مفید.ما در اینجا چیزهایی که موجب به خطر افتادن پوست میشود و آنچه که موجب زیباتر شدن و جوان شدن پوست میشود را نیز فراهم کرده ایم.
 
 

حساسیت
اگر پوستتان دائما جوش می زند، پس باید در پی این باشید که آیا حساسیت فصلی دارید یا خیر. جدای از این حساسیت ها، برخی عوامل دیگر مثل آلودگی هوا، گرد و غبار و رختخوابتان می توانند باعث قرمزی پوست، آبریزش چشم و پف کردگی صورت شوند. تنها کاری که در این مورد می توان انجام داد این است که تا حد امکان در روزهای آلوده در خانه بمانید و درباره رختخواب هم، روکش آنها را هر هفته با آب داغ شسته و هر چند وقت یک بار پتو و لحاف را عوض کنید.

 

 

 

 

سلامت و زیبایی پوست,Health and beauty skin

 

 

بیدار ماندن تا دیروقت
بیدار ماندن تا نیمه های شب مشکلی ایجاد نمی کند مگر اینکه دائم اتفاق بیافتد، زیرا شما را دچار کمبود خواب می کند. کمبود خواب به جریان خون آسیب زده و کورتیزول را افزایش می دهد که این مورد را می توان در حلقه های سیاه دور چشم مشاهده کرد. در واقع رگ های خونی زیر پوست تحریک می شوند. راه حل این است که هشت ساعت بخوابید یا در مواقع ضروری از پدهای خنک کننده مخصوص چشم استفاده کنید.

 

 

 

عادات بد غذایی
مصرف غذاهای تند و ادویه دار و آماده باعث پف کردگی چشم ها در صبح می شود. ادویه ها و سدیم موجود در غذا مایعات بدن را گیر انداخته و باعث بادکردگی بدن و صورت می شود. پس غذاهای سرخ شده و چرب کمتری مصرف کرده و به جای آن سالاد سبزیجات تازه بخورید.

 

 

 

غذاهای بد برای پوست,Health and beauty skin

 

 

 

الکل
مصرف الکل از جمله دیگر دلایل قرمزی و پف کردگی چشم و صورت و سردرد و … می شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

فروشگاه سایت

اخبار ایران و جهان