بهترین راه برای افزایش مهر و محبت میان زن و شوهربهترین راه برای افزایش مهر و محبت میان زن و شوهر

زناشویی,سایت زناشویی,آموزش های زناشویی,آموزش زناشویی,آموزش بالا بردن میزان محبت همسران,بالا بردن میزان محبت همسران,افزایش میزان محبت همسران

هدیه دادن به همسر

مهر و محبت زیاد به همسر میتواند زندگی فرد را برای اون شیرین کرده و اون را از زندگی خوشنود کند در مقابل عدم ابراز محبت به همسر موجب میشود که رفته رفته اختلافات میان زن و شوهر بیشتر شده و در آخر سر به جدایی بکشاند در بیشتر مواقع هدیه دادن به همسر و حرف زدن با او از جدایی بین زن و شوهر جلوگیری میکند و موجب میشود تا طرف ها بیشتر همدیگر را بشناسند

هدیه دادن به همسر :

هدیه دادن گل، یکی از قدیمی ترین زبان ها برای بیان عشق است. مایه تأسف است که انسان ها خود را از چنین هدیه با ارزشی که قیمت چندانی هم ندارد محروم می کنند و گل دادن را تنها محدود به روز تولد یا عیادت از بیمار می کنند. شما می توانید با هدیه دادن ، زندگی و محل سکونت تان را سرشار از امواج مهر و محبت کنید. به ارزان بودن هدیه ای که می خواهید بدهید فکر نکنید، بعضی از اعمال محبت آمیز دارای امواج کوچک ولی خاصی است که بسیار دورتر از امواج هدایای گران قیمت می روند. شما باید این قدر به کار خوب خود ادامه بدهید تا مهربانی و هدیه دادن بخشی از وجود شما شود. نگران این نباشید که ممکن است هدایای شما بی ارزش یا تکراری شوند. مطمئن باشید هیچ وقت چنین اتفاقی نمی افتد. صرفاً هدیه گرانتر، حاکی از بالاتر بودن میزان عشق نیست. مهم این است که شما در هنگام هدیه دادن به فکر همسر خود بوده اید.

صرفاً هدیه گرانتر، حاکی از بالاتر بودن میزان عشق نیست. مهم این است که شما در هنگام هدیه دادن به فکر همسر خود بوده اید.

بزرگترین هدیه ای که می توانید به همسران خود بدهید، عشق بی قید و شرط است. عشق بدون قید و شرط نه تنها به فردیت هر کس احترام می گذارد بلکه آن را پرورش می دهد، حتی اگر جدایی یا از دست دادن همدیگر را به همراه داشته باشد.

حرف زدن با همسر | گوش دادن به حرف همسر

با همسر خود زیاد صحبت کنید

یک قلم و کاغذ بردارید و حساب کنید که یک هفته چند ساعت یا چند دقیقه است. بعد به این سؤال پاسخ دهید که چقدر از این زمان را به گفتگو با همسر عزیزتان اختصاص می دهید: سی دقیقه، یک ساعت، ده ساعت؟ از همسرتان بپرسید که آیا این مقدار زمان برای او کافی است تا تمام حرف ها و مشکلاتش را با شما در میان بگذارد؟ به جای این که هر شب بعد از رسیدن به خانه در جایی بنشینید و تلویزیون نگاه کنید یا روزنامه بخوانید، با همسرتان صحبت کنید و اگر وقتی باقی ماند به روزنامه خواندن بپردازید. هنگامی که همسر عزیز شما کنارتان می نشیند تا با شما صحبت کند روزنامه را به کناری بگذارید و تمام وقت خود را به او اختصاص دهید. ممکن است استدلال کنید که بعد از یک روز طولانی کاری، شب هنگام که به خانه برمی گردید خسته هستید؛ ولی شما نباید از این بهانه برای نادیده گرفتن نیاز همسرتان به صحبت کردن سوءاستفاده کنید. باید طوری برنامه ریزی کنید که سر فرصت با هم صحبت کنید.

«خوب گوش کردن» کامل کننده حلقه روابط زناشویی است. گوش کردن یکی از مؤثرترین روش ها برای تحت تأثیر قرار دادن همسر است.

شما برای این که از همسرتان شناخت کافی داشته باشید باید مقدار زیادی از زمان خویش را صرف گفتگو با او در مورد علایق و طرز تفکر خود کنید. این کار باعث می شود او شما را بهتر بشناسد. شما باید از این گونه لحظات برای نشان دادن عمیق ترین احساسات خود استفاده کنید. بدون گفتگو، «صمیمیت» نمی تواند در زندگی شما وجود داشته باشد. تنها راهی که می توانید با همسرتان رابطه خوبی داشته باشید، زیاد صحبت کردن و گفتن حقیقت است. تنها یک رابطه حقیقی بین شما و همسرتان می تواند زندگی شما را به سوی کمال و خوشبختی  هدایت کند. هیچ احساسی برای یک همسر بدتر از آن نیست که در عین تأهل، باز هم احساس تنهایی کند و نتواند حرف هایش را با کسی در میان بگذارد.

افزایش میزان محبت همسران

به صحبت های همسرتان گوش کنید

در کنار «صحبت کردن» با همسر، باید وقت کافی نیز برای «گوش کردن» حرف های او اختصاص دهید. فراموش نکنید که «خوب گوش کردن» کامل کننده حلقه روابط زناشویی است. گوش کردن یکی از مؤثرترین روش ها برای تحت تأثیر قرار دادن همسر است. اگر شما نشان دهید که واقعاً علاقه مندید که به حرف های همسر خود گوش کنید می توانید به راحتی او را تحت تأثیر خود قرار دهید. انسان ها ناخودآگاه جذب کسانی می شوند که به حرف های آنان مشتاقانه گوش می کنند. با خوب گوش کردن می توانید موانعی را که در سر راه زندگی مشترکتان قرار دارد به راحتی برطرف کنید، در غیر این صورت همسر شما تصور می کند که شما برای همه وقت کافی دارید و فقط برای او وقت ندارید و نهایتاً کم کم از شما فاصله می گیرد.

اگر به دنبال راهی می گردید تا نزد همسر خود محبوب تر شوید می توانید از تکنیک تعریف و تمجید استفاده کنید. در تعریف و تمجید نیرویی جادویی نهفته است که به کمک آن می توانید به اعماق قلب همسر خود نفوذ کنید. هر چه در تعریف و تمجید از همسرتان، از خود سخاوت بیشتری نشان بدهید بیشتر در قلب همسر خود نفوذ می کنید.

روان شناسان ثابت کرده اند که گوش کردن باعث افزایش مهر و علاقه در زندگی مشترک  می شود. در واقع نیمی از مشکلات زوجین در زندگی زناشویی از خوب گوش نکردن شروع می شود و نهایتاً آنها را دچار سوء تفاهم و مشکلات بعدی می کند.

از همسرتان زیاد تعریف کنید

می گویند هنگامی که به دنبال خوبی در دیگران باشید، بهترین را در خودتان خواهید یافت. اگر به دنبال راهی می گردید تا نزد همسر خود محبوب تر شوید می توانید از تکنیک تعریف و تمجید استفاده کنید. در تعریف و تمجید نیرویی جادویی نهفته است که به کمک آن می توانید به اعماق قلب همسر خود نفوذ کنید. هر چه در تعریف و تمجید از همسرتان، از خود سخاوت بیشتری نشان بدهید بیشتر در قلب همسر خود نفوذ می کنید. دیل کارنگی در این زمینه گفته است:«از صمیم قلب تأیید کنید و در تحسین کردن دست و دلباز باشید. »

زوجین در ابتدای زندگی به علت این که شناخت زیادی از یکدیگر ندارند در کارهای خود دچار شک و تردید می شوند. شما می توانید برای برطرف کردن شک و تردید و به منظور افزایش مهر و علاقه در روابط زناشویی از این نیروی عظیم که در دسترس شماست استفاده کنید. این کار برای تان خرجی ندارد، مطمئن باشید پیرامون شما انسان های بسیاری وجود دارند که برای شنیدن کلامی تحسین آمیز حاضرند به هر کاری دست بزنند، شاید همسر عزیز شما یکی از این افراد باشد.

مراقب همدیگر باشید

اگر همسرتان در حال حاضر بیمار است و این بیماری برای شما علاوه بر هزینه های مادی، مشکلات زیادی به همراه آورده است به این موضوع فکر کنید که زمانی که پدر یا مادرتان مریض می شدند طرف مقابل با او چگونه برخورد می کرد. به لحظاتی در کودکی خود فکر کنید که آنها تمام شب را بیدار می ماندند تا از همدیگر مراقبت کنند. مطمئن باشید با یادآوری این خاطرات می توانید تحمل خود را در انجام وظایف و ایفای نقشی که به عهده دارید بالاتر ببرید. «عشق» مقصد نهایی و بالاترین هدفی است که بشر آرزویش را دارد. از عشق ورزیدن به عنوان تنها دارو و درمان واقعی برای مداوای همسرتان استفاده کنید. باور کنید اگر به او عشق بورزید  می توانید همسر بیمار خود را درمان کنید. اعمال محبت آمیزی که شما در حق همسر عزیز خود انجام می دهید خواص درمانی دارند و باعث مقاوم شدن بدن او در برابر بیماری ها می شود.

خدا را در زندگی مشترکتان فراموش نکنید

ما باید بپذیریم که موجوداتی هستیم که با خواست خدا خلق شده ایم و همیشه می توانیم در زندگی پیشرفت کنیم. خداوند بزرگ همواره شاهد تک تک اعمال ماست و برای هدایت بشر به سوی کمال و خوشبختی واقعی، سفیران عشق زیادی را فرستاده است. شما می توانید با مطالعه کتاب های صاحب نظران و عمل به پیشنهادات ارائه شده آن ها می توانید راه حقیقی خوشبختی در زندگی زناشویی را پیدا کنید و به داشتن زندگی سالم و عاری از هرگونه مشکلات اخلاقی امیدوار باشید، اما شرطی برای رسیدن به خوشبختی وجود دارد و آن این است که ببینید در زندگی سابق خود چقدر اشتباه کرده اید و آیا حاضرید از همسر خود به خاطر اشتباهاتتان معذرت خواهی کنید. ارتباط مستحکم و پابرجا در روابط زناشویی نصیب کسانی می شود که به اهمیت این کار پی برده اند و حاضرند از همسر خود به خاطر اشتباهاتی که در حق او مرتکب شده اند معذرت خواهی کنند. در حقیقت عذرخواهی خالصانه برتر از تشخیص اشتباه است و نشان می دهد شما اشتباهاتی که در حق همسرتان انجام داده اید را به رسمیت شناخته اید و آن قدر به رابطه زناشویی تان اهمیت می دهید که می خواهید از او عذرخواهی کنید.

موارد گفته شده هنگامی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند کلیدی را می سازند که می توانید به کمک آن قفل مشکلات زندگی مشترک  خود را برای همیشه باز کنید. این کلید هم اکنون در ذهن شما وجود دارد. فراموش نکنید که  عشق  هرگز رد نمی شود و پاسخ عشق، عشق است؛ پس به جای این که امروز دست خالی به خانه خود بازگردید یک شاخه گل برای همسرتان بخرید و با صدای بلند به او بگویید دوستش دارید.

منبع : مجله اینترنتی چارچ

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

فروشگاه سایت

اخبار ایران و جهان