حسین جابرانصاری : بحران بحرین باید از راه گفتگو و قانونی حل شودحسین جابرانصاری : بحران بحرین باید از راه گفتگو و قانونی حل شود

 

سخنگوی وزارت خارجه ایران، از برخورد امنیتی با مطالبات مشروع مدنی مردم بحرین، اعمال بی رویه مجازات‌ها و تشدید اقدامات امنیتی ابراز نگرانی کرد.

 

 

حسین جابرانصاری,Hussein Jabransary

 

 

"حسین جابرانصاری" سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در واکنش به احکام شدید اعدام و حبس ابد صادره در بحرین علیه شماری از مخالفان، ضمن ابراز نگرانی از برخورد امنیتی با مطالبات مشروع مدنی مردم بحرین، اعمال بی رویه مجازات‌ها و تشدید اقدامات امنیتی را رویکردی ناموفق در زمینه حل بحران جاری این کشور دانست.
 

سخنگوی وزارت امور خارجه با یادآوری اینکه اشغال فلسطین توسط صهیونیست‌ها و تروریسم تکفیری افراط گرایان، دو تهدید اصلی و مشترک امت اسلامی است، افزود: از نظر جمهوری اسلامی ایران روش‌های به کار گرفته شده توسط دولت بحرین تنها موجب تشدید بحران این کشور و ایجاد فرصت برای دشمنان امت اسلامی می‌شود.

 

وی افزود: از این رو امیدواریم دولت بحرین به جای اصرار بر رویکرد ناکارآمد امنیتی چهار سال گذشته که نتیجه ای جز پیچیده تر شدن اوضاع این کشور نداشته است، نسبت به از سرگیری گفتگوهای جدی و موثر با رهبران شناخته شده جریان‌های مردمی بحرین با هدف تمرکز بر روش های سازنده و واقعی سیاسی و حل ریشه‌ای بحران کشور اقدام کند.

 

 

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

فروشگاه سایت

اخبار ایران و جهان