آموزش دوخت پالتو زنانه دکمه دوبل با الگوآموزش دوخت پالتو زنانه دکمه دوبل با الگو

 

 

خیاطی میتواند راهنمای خوبی برای داشتن یک پالتو زیبا باشد و شما هم میتوانید با آموزش های خیاطی که دیده اید برای خود پالتو زمستانی بدوزید.ما در این پست سعی کرده ایم یک نوع پالتو زمستانی زنانه را که همراه با الگوی دوخت است را گردآوری کنیم تا شما عزیزان بتوانید به راحتی یک پالتو زیبا بدوزید.امیدواریم از این آموزش دوخت پالتو خوشتان آمده باشد.

 

 

دوخت پالتو زنانه,sewing womens Overcoat

 

 

 

الگوی اولیه رو با تغییراتی که در مورد پالتوها گفتم میکشیم.یقه ی این پالتو ظاهرا ایستاده است اما درز نداره و من فکر میکنم این یقه باید چیزی مثل یقه امریکایی کشیده بشه منتهی به صورت صاف تر. این تشابه کار و راحت تر میکنه برای طراحی تنها نکته ی این مدل هم همین یقه است و بقیش ساده است.روی همگرد دوبل براش طراحی میکنین و برش عصایی رو رسم میکنیم.

 

حالا میرسیم به یقه. یقه رو از سرشونه ها ۱سانت گشاد میکنیم و از گودی پشت هم ۰٫۵ سانت برای گودی جلو هم ۱سانت میتونید باز کنید یا نکنید.اگه باز کنید دور یقه آزاد میشه و اگه باز نکنید تنگ تر میشه همونطور که یقه های شال (آرشال-انگلیسی- امریکایی) رو طراحی میکنیم ، اینجا هم برای طراحی پشت یقه و جلوی یقه به همون شیوه عمل میکنیم

 

بعد از اینکه خطوط پشت یقه رو کشیدیم، از نوک روی همگرد جلو "نقطه ی آ " به اندازه ی ۵-۶سانت میریم بالا و از پهنای یقه ی پشت به صورت هلالی وصل میکنیم به همین نقطه

 

 

 

 

الگوی دوخت پالتو زنانه,sewing womens Overcoat

 

و این مرحله کار طراحی تمومه


برای اینکه مطمئن شین پهنای یقه ی جلو خوب شده یا نه؟ الگو رو بگیرید جلوی بدنتون و سرشونه رو روی سرشونه ی خودتون بذارین و ببینید پهنای یقه رو به شکی که تو تصویر هست برای خودتون طراحی کردین یا نه؟یا اگه گردنتون کوتاهه و دوست دارین کوتاه تر باشه میتونید طراحی رو کمی تغییر بدین و به جای ۶سانت مثلا ۴سانت از نقطه ی آ بیاین بالا این یقه رو اگرم دوست داشته باشین میتونین برگردونین به طرف بیرون مراحل دوخت مثل یقه آرشال هست و سجاف هم به اندازه ی پهنای رویهمگرد در نظر بگیرین.
 

 

 

منبع : khayati24.ir

 

 

 

پاسخ دهید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

فروشگاه سایت

اخبار ایران و جهان